Vaše vzkazy

 
 
Eva aVíťa (22.04.2019 - 12:44)

Ještě dodatek, ukřižování Ježíše Krista není nic veselého, i když vše dobře skončí, Ježíš vstal z mrtvých! A o tom je Neděle Vzkříšení a veselý svatební průvod, který rovněž patří k Hrkání.

 
Dagmar (20.04.2019 - 21:32)

Velikonoční hrkání v centru Českých Budějovic je strašné. Masky působí depresivně, děti se dokonce bojí, některé dokonce pláčou. Nevidím v tom žadnou slovanskou ani křesťanskou tradici. Již několik let se musím o velikonocích centru vyhýbat, nechci černé postavy s maskou na obličeji potkat a zkazit si svateční pocit.

 
Eva a Víťa (22.04.2019 - 11:20)

Dobrý den, odpověď jsme Vám již psali do e-mailu. Abychom se také nepakovali, dovoluji si Vám ji zkopírovat níže, jen podotýkám, že se nám také nelíbí všechny akce, které se kde ve městě dějí, a proto se jim rovněž vyhýbáme a nenavštěvujeme je. To je, myslím, nejlepší řešení, vybrat si, co chci a nechci vidět.
20. 4. 2019 v 18:26, info <info@vitamarcik.cz>:

Dobrý den,
omlouváme se, ale nenutíme Vás, abyste se na průvody dívala.
Přesto, posílám odkazy na Velikonoce, kde se masky nosí. A nikde není psáno, že děláme něco, co už tu kdysi bylo.
Navazujeme na původní tradici nově. Myslím, že má každý právo prožít si Velikonoce, Vánoce a jiné svátky či slavnosti po svém.
Jak jste si mohla všimnout, jsou i tací, kterým se to líbí a chtějí se buď zúčastnit, nebo podívat. Ti na to také mají právo.

Přeji Vám požehnané Velikonoce, mějte se krásně, Eva Marčíková


https://www.vitamarcik.cz/muj-mily-denicku/aktualne/proc.html

https://www.bugbog.com/gallery/spain_pictures/semana-santa-pictures-seville/

https://theculturetrip.com/europe/spain/articles/everything-you-need-to-know-about-sevilles-semana-santa/


Maska (z franc. masque, snad z arab. maskara, šašek) je kulturní předmět, jímž si člověk maskuje či zakrývá obličej nebo jeho část. Vyskytuje se prakticky ve všech známých kulturách a slouží k velmi rozmanitým účelům. Patrně nejstarší jsou masky rituální a pohřební, později divadelní, plesové a karnevalové (maškara). Masky jsou důležité téma etnologie a kulturní antropologie.


Od: "Dagmar Čečková" dceckova1504@gmail.com
Komu: info@vitamarcik.cz
Kopie:
Datum: Fri, 19 Apr 2019 18:19:57 +0200
Předmet: Hrkani

Dobry den, pruvody hrkacu v maskach me desi. Jsem presvedcena, ze s velikonocnimy tradicemi masky nemaji nic spolecneho. Pokud vite o odkazu na velikonocni masky napiste mi. Pokud ne nedeste me prosim kazde velikonoce. Dekuji dagmar

 
Ivana Feliciani (11.04.2019 - 09:48)

Dobrý den , přihlašuji se na letošní hrkání ve čtvrtek od 18 hodin jako pilná "hrkačka", možná ještě se dvěma ž třemi kamarády.

Těším se za týden v černém před kostelem.


Ivana

 
Klára Doležalová (08.04.2019 - 12:39)

Dobrý den, moc děkujeme za krásný zážitek 7.4. v Čejkovicích. Byli jsme nadšeni :) Těšíme se zase někdy na setkání.

 
Marie Dvořáková (02.04.2019 - 09:45)

Dobrý den, prosím nebudete někdy na Vysočině - Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí. Kdysi jsem Vás viděla v Českých Budějovicích a bylo to nádherné. Ráda bych Vás dopřála svým vnoučatům. Děkuji za odpověď. Marie.