Vaše vzkazy

 
 
Petra Janatová (13.05.2019 - 08:40)

Dobrý den, včerav jsme s dcerkou již po několikáté navštívily Vaše představení a opět to bylo báječné. Děkujeme.

 
Helena Ptáčníková (02.05.2019 - 09:28)

Milý Víťo - děkujeme za to, že jste a že jste takové krásné velké děcko Boží. Naše děti Vás milují a kdykoliv se řekne, že jste někde poblíž, nenechají si jakékoliv představení ujít. Vím, že nestíháte doplňovat termíny představení, tak věříme, že na Vás opět někde "narazíme". Ať vám všem Bůh žehná a provází vás, jak to dělá doposud : ). Zdraví Ptáčníkovi z Bítova u Bílovce

 
jana.martinikova2015@gmail.com (23.04.2019 - 09:54)

Dobrý den, připravujeme akci den pro rodinu ve znění Labyrint světa a ráj srdce. Dostala jsem na Vás tip od lidi, kteří byli na vašem představení ve Smilovicích (na Slezsku). Chci se informativně zeptat, na kolik by vyšlo Vaše vystoupení Labyrint světa a ráj srdce. Akce by byla v Ostravě. Děkuji moc za tuto prvotní informaci. Máme na akci rozpočet, proto se ptám takto stručně jen s otázkou ohledně ceny. Přeji hezký den Jana Martiníková

 
Eva aVíťa (22.04.2019 - 12:44)

Ještě dodatek, ukřižování Ježíše Krista není nic veselého, i když vše dobře skončí, Ježíš vstal z mrtvých! A o tom je Neděle Vzkříšení a veselý svatební průvod, který rovněž patří k Hrkání.

 
Dagmar (20.04.2019 - 21:32)

Velikonoční hrkání v centru Českých Budějovic je strašné. Masky působí depresivně, děti se dokonce bojí, některé dokonce pláčou. Nevidím v tom žadnou slovanskou ani křesťanskou tradici. Již několik let se musím o velikonocích centru vyhýbat, nechci černé postavy s maskou na obličeji potkat a zkazit si svateční pocit.

 
Eva a Víťa (22.04.2019 - 11:20)

Dobrý den, odpověď jsme Vám již psali do e-mailu. Abychom se také nepakovali, dovoluji si Vám ji zkopírovat níže, jen podotýkám, že se nám také nelíbí všechny akce, které se kde ve městě dějí, a proto se jim rovněž vyhýbáme a nenavštěvujeme je. To je, myslím, nejlepší řešení, vybrat si, co chci a nechci vidět.
20. 4. 2019 v 18:26, info <info@vitamarcik.cz>:

Dobrý den,
omlouváme se, ale nenutíme Vás, abyste se na průvody dívala.
Přesto, posílám odkazy na Velikonoce, kde se masky nosí. A nikde není psáno, že děláme něco, co už tu kdysi bylo.
Navazujeme na původní tradici nově. Myslím, že má každý právo prožít si Velikonoce, Vánoce a jiné svátky či slavnosti po svém.
Jak jste si mohla všimnout, jsou i tací, kterým se to líbí a chtějí se buď zúčastnit, nebo podívat. Ti na to také mají právo.

Přeji Vám požehnané Velikonoce, mějte se krásně, Eva Marčíková


https://www.vitamarcik.cz/muj-mily-denicku/aktualne/proc.html

https://www.bugbog.com/gallery/spain_pictures/semana-santa-pictures-seville/

https://theculturetrip.com/europe/spain/articles/everything-you-need-to-know-about-sevilles-semana-santa/


Maska (z franc. masque, snad z arab. maskara, šašek) je kulturní předmět, jímž si člověk maskuje či zakrývá obličej nebo jeho část. Vyskytuje se prakticky ve všech známých kulturách a slouží k velmi rozmanitým účelům. Patrně nejstarší jsou masky rituální a pohřební, později divadelní, plesové a karnevalové (maškara). Masky jsou důležité téma etnologie a kulturní antropologie.


Od: "Dagmar Čečková" dceckova1504@gmail.com
Komu: info@vitamarcik.cz
Kopie:
Datum: Fri, 19 Apr 2019 18:19:57 +0200
Předmet: Hrkani

Dobry den, pruvody hrkacu v maskach me desi. Jsem presvedcena, ze s velikonocnimy tradicemi masky nemaji nic spolecneho. Pokud vite o odkazu na velikonocni masky napiste mi. Pokud ne nedeste me prosim kazde velikonoce. Dekuji dagmar