Velikonoční hrkání 2015 - poděkování

Velikonoční hrkání 2015

Mám vybitý mobil a nemůžu již třetí den najít nabíječku, jsem nedostupný. Je to nepříjemné, ale i osvobozující. Nemohu volat a nikdo to pochopitelně ani nemůže brát. Jak rád bych všem telepaticky řekl velké DĚKUJI!!!!!!

Všem, kdo s námi hrkali, zpívali, jedli, pili, sháněli, vysvětlovali, byli v obrovském hluku a pak v tichu a mysleli na něco, do čeho druhým nic není, a prožívali Velikonoce. I těm, kteří se na nás přišli podívat, nebo nás kousek cesty doprovodili.
Píši Vám, a to mi trochu vadí, neboť bych chtěl raději osobně říci všem: “Díky, díky, dík! ”

Naše poděkování si zaslouží také:

Město České Budějovice : za to, že  už 750  let stojí--blahopřejeme, ale hlavně, nepotkal jsem na radnici nikoho, kdo by byl na mě nepříjemný. Moc nám pomohla paní Sedláková Iva s plánováním trasy a se zábory. Díky.
Městská policiie: díky. Nebylo to pro ně vždy příjemné. Ne všem se naše hrkání líbí. A také za hlídání  křížů na náměstí.
Díky skautům a P. Pepovi Prokešovi za noční bdění u křížů a za rozhovory s opilci a vysvětlování, že odnést, či povalit kříže, není dobrý nápad..
David  Šmíd-náš coordinátor: organizace hrkačů (tabulky a kontakty). Díky, Davide.
Roman Bauer s ženou Věrkou: oprava 54 trakařů- perfektní, ani jedna závada, díky.
Matěj Kolář a“Tram tram” jihlavsko – pražské  seskupení  muzikantů, kteří hráli na ulici židovské písně .
Jack a Hakůna Matata: bubeníci z Jindřichova Hradce. Bubnují s námi od prvního roku. Díky Jacku i vy ostatní nejmenovaní, velcí, malí, muži i ženy.
Pěvecké seskupení Aúúúna : zpěv v pátek, hrkání a bubnování a písně ve svatebním průvodu v neděli
Cantus Firmus  - Vit Podroužek s rodinou: za  modlitbu v křížové chodbě při večerní adoraci  “ Getsemany “a za hrkání pravidelně každým rokem a za zpěv ve svatebním průvodu v neděli. Velké díky.
Ondra Doskočil: svým moudrým slovem nás provázel sederovou večeří
David  Veis U Beránka  i celé společenství okolo: za pohostinství, vřelost, touhu začít žít jinak.
Tesaři : Robert Malý a jeho kamarádi, které já bohužel jménem neznám. Jen Václava, Máru, Davida Veise a Františka  Kováře
Všem patří velký dík.... vytvořili jste úžasnou křížovou cestu.
Dušan Věncek: Pila Hosín, zajistil dřevo na kříže. Předloni tesal kříž na Piarisťáku se dvěma bezdomovci a tak začal tradici  křížů. Díky, Dušane                                                                                                                                                                           Pan Neznámý, který mi rozmluvil, abych nelezl na kašnu, když jsem chtěl servat tričko Motoru a obléct mu mé triko s Ježíšem a Marií, je pěkně barevné až z Afriky .
Pan Krejčí: výroba patek na kříže. Skromný chlap. Nenadělá moc řečí (na rozdíl ode mne), popřemýšlí a pak přinese řešení. Moc rád s ním spolupracuju.
Školské sestry: modlitba, polévka, odvaha. Děkuji  Vám, sestřičky moje.
Toníček Novotný : provokující Golgota z našich hříchů. Někoho dokonce urážela. A to je dobře. Moc jsme se neviděli a mluvili jsme spolu jen krátce…ještě se ozvu, díky.
The Plastic Peaple of the Universe: hudba z Pašijí. Díky Láďovi Heriánovi povoleno !!!! Děkujeme.
Kája Dřínek: materiálně technické zabezpečení…tak se to píše, ale ve skutečnosti spousta práce a času na zvuku a zařízení Golgoty… nevím, jak poděkovat. Pozdravuj Elišku a Sáru i jim patří díky.
Fotografové:  Michal Krninský, Jindřich Čermák, Václav od  tesařů, Radka Doležalová, Iva Sedláková, Josef Vyšata a Honza Voběrek a spousta jiných, co natáčeli  a fotili.
Jindřich  Čermák za úžasné video  - “Velkopáteční"
Fara Hosín - sýpka:  ubytovaní bubeníci
P. Pepa Prokeš a P. Jožo Gumenický: za Getsemany a hrkání
Děkan P. Zdeněk Mareš: za shovívavost
Pan kostelník Jiří Míchal: trpělivost a všestranná podpora
Všichni, co se za nás nestyděli a pomáhali nám modlitbou
Mára + Edita :  práce všeho druhu
Rodina  Trendová : za to, že připravili skvělý kouř a že dokonce kouřili, až byli téměř smyslů zbaveni, tak jako včely při vykuřování, díky za tu dobrovolnou  oběť
Ženy – pekařky: napekly buchty, mazance a koláče
Martě a Marii - nejsou to ty sestry Lazarovy, ale ateliér Tvor: díky za zázemí v  Kamenné Žábě a za to, že jste.
A také našim dětem, Evičce, Jardovi a jeho (naší) Karči, Davidovi a Terezce, kteří chtě-nechtě vydatně pomáhali. I tobě Krystýnko a Julčo.
ZA PŘÍPRAVU NEDĚLNÍ SVATBY VDĚČÍME ATELIÉRU TVOR, SLÁVKOVI NEČUNAJEVOVI A VÍTKOVI MARČÍKOVI ML.
Hance a Arnoštovi Doskočilovým a Josefu Smutnému za upeční beránka a bůčku!!!!! Jako důkaz, že není nečisté, co do nás vchází, ale co z nás vychází...byla to  opravdu  dobrota.
Láďovi Jílkovi za naložení beránka.
Babičkám Juříčkové a Marčíkové, které se nechaly v neděli vozit v peřinách po městě, nedbaje, co si o nich kdo pomyslí.
Pavlu Brožkovi za to, že hrká, i když se mu to vlastně nelíbí, ale dělá to rád kvůli mě. Díky, Pavle, i za  představení  Radostné zvěstování  Velikonoc, které jsi hrál se Slávkem  Nečunajevem v neděli.


A TAKÉ TĚM, KTEŘÍ NÁM FINANČNĚ PŘISPĚLI NA NÁKUP DŘEVA A DALŠÍ VÝDAJE.
A VŠEM, NA KTERÉ JSEM, OPRAVDU NERAD, ZAPOMNĚL A ZASLOUŽILI BY SI BÝT TAKÉ JMENOVÁNI.

A TOBĚ, BOŽE, DĚKUJEME ZA VŠECHNO A ZA VŠECHNY!

Tak tedy mnohokrát děkujeme, Víťa a Eva Marčíkovi

Kdo byste chtěl jednotlivé kříže z křížové cesty, napište nebo zavolejte